O doktorech, vydíraní a sázce s velkou pravděpodobností výhry

čtvrtek 13. leden 2011 09:36

Pan ministr Heger je poslední dobou snadným terčem kritiky za svoje údajné vyhrožování lékařům vyjímečným stavem. V tomto případě bych k němu byl shovívavý, protože jde o hru nervu. A tu s nim i s námi hraji bezesporu lékaři. Sázi na to, že celospolečenský tlak, možná casem až paniku, pan ministr neustojí a přisype do zdravotnictví další miliardy na prosté zvýšení platů lékařů. Je to varianta velmi pravděpodobná, byt pro nás ta nejhorší.

Podívejme se ovsem na to, jak by to vypadalo kdyby pan ministr, a v tomto případě by nutně potřeboval podporu cele vlády, tlak ustál. Ze dne na den odejdou tisíce lékařů, patrně ne úplně všichni. Někteří dosáhnou svého vysněného cíle a uchytí se v zahraničí. Kdo s tím má nějaké zkušenosti ví, ze to není jednoduché a že jich patrně moc nebude. Jiní se pokusí otevřít soukromé ambulance. Kdo sám zkusil soukromé podnikáni opět může potvrdit že těch úspěšných nebude opět mnoho. Trh je v této oblasti limitován stejně jako jinde. Co ti ostatní? Utratí nějaké úspory a půjdou na pracovní úřad. Ten jim ovsem nabídne volná místa v nemocnicích za stejné nebo i nižší ohodnoceni než mají dosud. Kruh se nám uzavřel. Stačí jen vydržet. Ze života ovsem víme, že vyhrávají častěji city než logika.

Komu v úvaze schází slova o nutnosti reformy zdravotnictví, která ve výsledku povede i k odpovídajícím platům zdravotníků, nejen doktorů, nechť si prolistuje media, najde jich dost.

Petr Bečička

Petr Bečička

Petr Bečička

O všem co mě v dění kolem zaujme a vyprovokuje k nějakému zajímavému názoru či úvaze

Člověk snažící se najít co nejoběktivnější pravdu o světě, hodně cestuji, nerad se na ty cesty balím a rád se vracím.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora